Settlers fórum
Fórum o slavné budovatelské sérii

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Smíšené pocity
PříspěvekNapsal: stř 15. říj 2008 20:02:27 
Offline
Poddaný

Registrován: stř 15. říj 2008 19:39:48
Příspěvky: 3
Tak mám za sebou 14 dní hraní nejnovějších S2 a chci se podělit o zážitky. Celkově mám s hraní smíšené pocity. Některé věci jsou lepší, některé zase horší. Ale v jádru se toho moc nezměnilo. Autoři se evidentně bojí udělat více změn. Očekával jsem že budovy budu moci UPGRADOVAT pro lepší produktivitu (smůla), očekával jsem další suroviny, dočkal jsem se pouze dolu na sůl, kterou potřebuji v pekárně, jinak nebudu mít chleba. Dále těžím sice EDELWISE, či jak se to jmenuje, ale k ničemu to není.
Ze staveb ještě přibyl vycvikový prostor, nicméně to beru jako povinnost. Dále mne zklamala oslí farma, která generuje osly jen z vody (opravdu realistické)
Co se týče válčení, tak jsme se dočkali změny k lepšímu, nicméně silně mi vadilo, že po přepadení nepřátelské věže nemohu povolat posily. Jakmile nepřítel pošle své bojovníky na obranu, tak už nemohu poslat více jednotek na pomoc. Při přepadení nepřítele se posílá maximální síla, což si myslím že není dobře a mělo to zůstat na uživateli kolik jich tam pošle. (snad příště)
Co musím vyzvednout jako klad je změna v surovinách mincovny. Pro mincovnu je nyní potřeba Zlato a Klády, což je podle mne rozumné, protože se odlehčilo ze zatížení uhelných dolů a navíc dřeva bývá více než dost...
Další klad je zjednodušení při tvorbě řemeslníků, dnes si již nemusíte hlídat počet lopak, krumáčů či kos, ale postavíte si nastrojárnu (no asi to je škola) a vní se vše dělá podle potřeby samo. Jen si musíte postavit tuto stavbu co nejdříve, protože se vám může klidně stát že máte postaveno a stavba nic neprodukuje a to je právě tím, že nemáte postavenou tuto stavbu. (Potřebuje Ocel a Desky - takže je to asi nástrojárna)
Jinak jsme se dočkali nového grafického kabátu a myslím si že je to určitě krok dopředu. I přehlednější menu potěší, škoda jen že je hra v němčině, německy totiž vůbec neumím.
Takže závěrem - verdikt neutrální, nicméně pár desítek hodin u této hry určitě vydržím!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smíšené pocity
PříspěvekNapsal: čtv 16. říj 2008 14:36:03 
Offline
Král / Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis 2007 19:32:08
Příspěvky: 288
pekné zhrnutie...
iba doplním, že to "EDELWISE" maju byt asi Edelsteine, teda drahokamy. Tie sú potrebné pri obetovaniach.
Určite to nie je dokonalá hra, ale ja som hral bety a demo a myslím si, že je lepšia ako S2: 10. Výročie (inak tiež veľmi dobrá hra... teraz hrávam Vikingov). Lepšia je hlavne v tom, že nie sú národy celkom identické (teda, že nemajú len inak graficky spracované budovy ako v S2: 10.Výročie.). Samozrejme postrehol som aj pár "zhoršení" (nemusia to byť zhoršenia, mne sa to ale veľmi nepáči tak preto taký výraz...) hlavne čo sa týka loďstva.
Druhá vec je, že to je zatial iba v nemčine...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smíšené pocity
PříspěvekNapsal: pát 17. říj 2008 15:42:09 
Offline
Poddaný

Registrován: stř 15. říj 2008 19:39:48
Příspěvky: 3
EDELWISE - hrál jsem za římany a opravdu jsou k ničemu. Co se týče toho kostela, tak mám silné pochybnosti o tom, že ty kouzla mají nějaký závratný efekt. Jsou pouze 2, což je málo a žádný pořádný efekt jsem nepostřehl. A to loďstvo to je hodně o ničem. Loďě plují jen od vlajky k vlajce, u vlajky (přístavu) se nedá vyložit více jak 8 kusů surovin, takže když se sejdou 2 lodě v přístavu, tak ta druhá ani nevyloží a pluje zpět. Naprosto nechápu jak to mohl někdo vymyslet... Jinak máš pravdu že všechny národy v minulých S2 byly hodně podobné, což zde konečně není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smíšené pocity
PříspěvekNapsal: pát 17. říj 2008 19:08:03 
Offline
Král / Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis 2007 19:32:08
Příspěvky: 288
// nie sú to Rimania, ale Bavori... ale to je jedno.
Skôr ma zaujíma čo je to "EDELWISE" v deme som také nič nenašiel, takže ak by si mohol, tak daj sem prosim ťa screen, že čo to je.
Čo sa týka obetovania, určite to nedokáže zvrátiť hru, ale pomôcť to určite môže (pozri http://www.settlers.cz/s2adk/obetovanie).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smíšené pocity
PříspěvekNapsal: úte 21. říj 2008 16:15:39 
Offline
Poddaný

Registrován: stř 15. říj 2008 19:39:48
Příspěvky: 3
Když dáš statistiky, tak poslední záložka je technologie, kde máš co nosit, nevím jestli to je v demu, ale v plné hře to je. Pokud chceš můžu ti udělat screen, pokud chceš. V této záložce je u edelsteinemine, napsáno se těží eldestein a tím to končí, další využití to nemá. Jinak nevím jaký screen máš na mysli, protože všechny doly jsou velmi podobné jen se z nich jinak práší. Možná jiný národ než bavoři s ním něco umí, až budu mít čas tak to zjistím, teď mám rozehranou mapu s bavory, takže časem...


Co se týče obětování, tak je zajímavé že u vikingů nosiči utíkají až se za nimi práší, ale když u bavorů dám zvýšit produktivitu, tak jsou chodí stále stejně, jen nad stavbami běhají hvězdičky, díval jsem se přímo do stavby a přišlo mi, že výrobky se vyrábějí stejnou rychlostí jako kdyby nebylo objetování aktivováno, přitom na obrazovce odpočítává čas. Jinak nakousl jsem už příjemné vylepšení a to takové že přímo v budově uvidíš kdy bude výrobek dokončen. Dokonce i ve zprávách se objeví ucpání křižovatky, když řemeslník nemůže vyložit výrobek na křižovatku (praporek)


:arrow: JohnnyKos: Na budúce daj prosím "Upraviť" príspevok a nepostuj 2 príspevky hneď po sebe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Settlers by ayasha : © 2007 White Fusion Skins
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group


Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.026s | 13 Queries | GZIP : Off ]