Settlers fórum
Fórum o slavné budovatelské sérii

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Srovnání
PříspěvekNapsal: pát 04. led 2008 13:19:11 
Offline
Občan

Registrován: pát 04. led 2008 13:14:34
Příspěvky: 12
Zdravím všechny. Jelikož jsem v tomhle odvětví her nováček a vživotě jsem žádnou startegii nehrál, napadlo mě, že bych tuto hru mohl srovnat s ostatními. Můžete mi pomoct? Znáte někdo nějakou podobnou ale třeba propracovanější, nebo novější hru? rád bych si vyzkoušel i jiné, než se usadím zde :) mě osobně příjde boj v této hře dost jednoduchý. Je fakt že je to zaměřené na ekonomiku, ale ten boj je fakt hrozný. defacto můžu pouze vytvořit vojáky a poslat je do boje. žádné vylepšení. Ale vše ma svoje pro a proti a rád bych se od vás dozvěděl něco víc :)

předem děkuji .....

marvays


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání
PříspěvekNapsal: pát 04. led 2008 14:31:15 
Offline
Poddaný

Registrován: ned 23. pro 2007 18:40:03
Příspěvky: 9
Black and white.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání
PříspěvekNapsal: pát 04. led 2008 15:15:35 
Offline
Poddaný

Registrován: úte 25. pro 2007 15:04:25
Příspěvky: 8
Vyzkoušej Age of Empires 3, je to sice už aspoň rok starý, ale boj tam je dost dobrej. Máš na výběr mezi 8 národy, z nichž každý má různé dělostřelectvo, jezdectvo a pěšáky a samozřejmě různá vylepšení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání
PříspěvekNapsal: pát 04. led 2008 15:31:05 
Offline
Král / Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis 2007 19:32:08
Příspěvky: 288
No typov stratégií je dosť veľa. IMHO dajú sa rozdeliť z viacerých hladísk.
Jedným može byť či sú realtime alebo ťahové. Ťahové su napr (Civilizácia od Sid-a Meier's-a (Civilization) alebo UFO: Alien Invasion). Medzi realtime stratégie (RTS) patrí napr: WarCraft, StarCraft, a aj Settlers.
Ďalším veľmi dôležitým delením môže byť či sú zamerané na ekonomiku (Transport Tycoon, SimCity...) alebo sa v nich len bojuje (WarCraft, Company of Heroes, CnC...) alebo sú niekde medzi (pričom väčší dôraz sa hladie vždy na jednu z týchto zložiek), napr: ANNO, Settlers... (kladie sa väčší dôraz na ekonomiku), ROME: Total War (dôraz je kladený na boj a stratégiu v boji, ale nachádza sa tam aj ekonomická mapa...). Potom je tu už spomínaná "Civilizácia" čo je globálna stratégia, táto stratégia ja imho niekde uprostred medzi ekonomickými a bojovými stratégiami.
Potom existujé také "miešanice" medzi RPG a stratégiami (napr. hry UFO od Altaru...).
Ďalšie delenie je podľa toho v akom období sa odohrávajú a či sú fantasy, sci-fi alebo tak, nie je veľmi dôležité ale keď ťa nebavý sci-fi tak niektoré stratégie sa ti nebudú páčiť.

No Settlersovia si získali priazeň ľudí hlavne preto lebo tam bolo veľmi dôležité vybodovať mesto pričom sa veľká pozornosť prikladala obyčajným cestám. Môže sa to zdať primitívne postaviť mesto s cestymi, ale opak je pravdou, ja teraz hrávam Settlers2: 10.výročie a keď nepostavíš dobre prvú cestu tak ti to môže v ďalšom hraní veľmi poškodiť, nebudeš mať drevo ako základný materiál lebo pri jednej zástavke bude zápcha...

Ak začínaš so stratégiami tak by som ti poradil aby si si zahral niečo z klasiky. Všetky hry ktoré som písal vyššie sú vynikajúce hry (no skôr herné série) a patria k začiatkom stratégií.
Dúfam že som ti trocha pomohol. GL & HF pri hraní praje JohnnyKos 8-)!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání
PříspěvekNapsal: pát 04. led 2008 16:44:05 
Offline
Král / Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. lis 2007 15:07:35
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza, SVK
Hmm tak najskôr treba pochopiť systém jednotlivých stratégií.

Tiež ti odporúčam nejakú klasiku, konk. KKND 2 Krossfire (moja srdcovka :mrgreen: ), C&C 1, Warcraft II


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání
PříspěvekNapsal: pát 04. led 2008 21:26:11 
Offline
Občan

Registrován: pát 04. led 2008 13:14:34
Příspěvky: 12
tak AoE jsem kdysi hral. to jsem si vzpoměl. Takže zustanu u settleru, už sem si koupil i originalku, at mužu hrat online. sice mi to nejde,a le nato založim zvloáštný topic. diky za rady. když mi bude chybět boj, tak si přiinstaluju age a občas si je zahraju :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Settlers by ayasha : © 2007 White Fusion Skins
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group


Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.136s | 13 Queries | GZIP : Off ]