Settlers fórum
Fórum o slavné budovatelské sérii

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Slovenština
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě 2010 10:33:02 
Offline
Poddaný

Registrován: úte 11. kvě 2010 10:19:14
Příspěvky: 4
Zdravím,

já vím že budu asi jediný, komu to bude vadit, navíc jsem se o tento web jen "otřel", ale přesto....

Jde o články ve slovenštině. Proč jsou na českém webu o hře Settlers články ve slovenštině? Proč to není řešeno jazykovou lokalizací webových stránek???

Já proti slovenštině nic nemám (navíc mně přijde jako velmi vtipný jazyk) a chápu že mu spousta z nás slovenštině rozumí, ale jde o princip. Máme krásnou češtinu, tak proč na český web "kazit" slovenštinou.

Chápu že tady jde o banalitu, ale prostě se mě zdá že té slovenštiny je u nás hodně. (Pozn OT: Dokonce máme ministra slováka, který mluví do televize slovenštinou ??!!!).

Náš úřední jazyk je čeština!!!

Snapi

P.S. Nic ve zlém, jen se snažím hájit český jazyk. Pokud pojedu kamkoliv do zahraničí, a budu chtít pracovat v nějakém tamním informačním médiu, těžko bez znalosti jejich jazyka něco pořídím. Proč by to u nás mělo být jiný!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slovenština
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě 2010 11:13:17 
Offline
Král / Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis 2007 19:32:08
Příspěvky: 288
V prvom rade ďakujem, že si to presunul sem, bude to oveľa pohodlnejšie diskutovať tu. (Dúfam, že nevadí že ti tykám.)

Ak teda môžem chcel by som si ujasniť jednu vec v akom vzťahu si k týmto stránkam, teda či sa zaujímaš viac o hru alebo o formu a jazyk článkov?
Ja (teraz vravím len za seba, nie za redakciu) som sa domnieval, že dva jazyky, ktoré kedysi tvorili jeden sú si tak podobné a nikoho to nebude urážať, ak budú niektoré (všetky moje) články v slovenčine.
Riešiť sa to samozrejme dá jazykovou lokalizáciou (zatiaľ o tom ešte veľa neviem) ale nie som si istý ako. Ak existujú na to nejaké nástroje, ktoré to budú robiť automaticky a v uspokojivej kvalite, tak to by sa možno dalo vyriešiť. Ak nie, tak to už bude zložitejšie, ja neviem písať po česky a neviem či by sa niekto našiel kto by to prekladal...

Je mi jasné o čo ti ide aj to z časti chápem, len nie som si istý ako a či sa to vôbec bude dať zmeniť.
Samozrejme sa "problémom" budeme zaoberať.

Ešte jedna "podpichujúca" otázka: Ak by tento problém mal znamenať koniec mojej činnosti na tomto webe, dokázal by si sa zmieriť aj s článkami v slovenčine? (neber túto otázku veľmi vážne, ale nedalo mi ju nenapísať :-) ).

Za každú ďalšiu pripomienku budem vďačný,
JohnnyKos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slovenština
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě 2010 11:43:36 
Offline
Poddaný

Registrován: úte 11. kvě 2010 10:19:14
Příspěvky: 4
Ups,

tak takovou reakci sem nečekal. Samozřejmě nechci abys končil na tomto serveru. Jen mě zajímalo jak se k tomuto tématu postavíte.

Citace:
Ak teda môžem chcel by som si ujasniť jednu vec v akom vzťahu si k týmto stránkam, teda či sa zaujímaš viac o hru alebo o formu a jazyk článkov?

Já jsem se zde ocitl proto, protože jsem si stáhl hru a hledám nějaké informace. Rozhodně se zde ale nezdržím dlouho. Takže netřeba si kvůli mě dělat starosti a samozřejmě články ve slovenštině překousnu.

Mě spíš vadí slovenština na úřadech ve školách apod.
Jinak na vysvětlenou. Například s tvého příspěvku jsem okamžitě nerozuměl slovu zmieriť . Až podle kontextu. A pokud je to napsaný lehko si to člověk domyslí, ovšem kdybys na mě mluvil, mohl bych přemýšlením na tímto slovem ztratit další tři věty. Což, jak říkám, nevadí zde a ani při obyčejné mluvě, ale například na přednášce na vysoké škole už to vadí dost.

Takže, netřeba dělat radikální kroky, jen jsem chtěl vidět jak kdo na to má názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slovenština
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě 2010 12:45:50 
Offline
Král / Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis 2007 19:32:08
Příspěvky: 288
Nie v pohode,
tú moju poslednú otázku neber vážne, zatial sa nechystám skončiť...

Ja to plne chápem, na Slovensku máme podobný "problém", samozrejme, že na úradoch a vo verejnej správe traba používať rodný jazyk, no web je síce registrovaný v CZ aj človek, ktorý stojí za vznikom je z Česka, ale...

Ja by som to z mojej strany zakončil tak, že veľký význam lokalizácia webu zatiaľ nemá, ale ak by to návštevníci chceli, tak určite nájdeme nejaký kompromis.

JohnnyKos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slovenština
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě 2010 13:17:13 
Offline
Poddaný

Registrován: úte 11. kvě 2010 10:19:14
Příspěvky: 4
Souhlasim,.... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slovenština
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě 2010 19:30:46 
Offline
Král / Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. lis 2007 15:07:35
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza, SVK
Snapi píše:
Já proti slovenštině nic nemám (navíc mně přijde jako velmi vtipný jazyk) a chápu že mu spousta z nás slovenštině rozumí, ale jde o princip. Máme krásnou češtinu, tak proč na český web "kazit" slovenštinou.

Chápu že tady jde o banalitu, ale prostě se mě zdá že té slovenštiny je u nás hodně. (Pozn OT: Dokonce máme ministra slováka, který mluví do televize slovenštinou ??!!!).

Náš úřední jazyk je čeština!!!

Toľko sarkazmu a urážok v jednom príspevku som už dlho nevidel. Nech už to Johnny berie akokoľvek, sám za seba hovorím, že vyjadrenia ako "proč na český web kazit slovenštinou" alebo "velmi vtipný jazyk" nebudem trpieť. A kým som tu adminom, inak to nebude.

Očakávam skoré vyjadrenie na úrovni, takýto prístup na vlastnom fóre(!) tolerovať nemienim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slovenština
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě 2010 6:21:12 
Offline
Poddaný

Registrován: úte 11. kvě 2010 10:19:14
Příspěvky: 4
Ale věta "navíc mně přijde jako velmi vtipný jazyk" neměla být urážející. Myslel jsem to v dobrém. Prostě se mě jazyk líbí a to že říkáte například čo (u nás co) tak je vtipný z toho důvodu že tak u nás mluví malé děti než se naučí mluvit. Nebo že neumíte říkat ř mně přijde vtipný.

"Kazit slovenštinou" - to nemělo být myšleno jako sarkasmus ale jak to že vlastně o kažení nejde. Jen je to jiné než čeština. Proto ty uvozovky.

Myslím že to že neumím slovensky (navíc já jí víceméně rozumím) nikomu z vás nemusí být líto :-). (Viz Quickbox).

Co jsem se snažil říct je, že nejde o to jestli já nebo kdokoliv jiný umí slovensky. Ale o to že když přijede slovák k nám tak ho vůbec nenapadne učit se česky. Na hospodské úrovni to vůbec nevadí, ale na úrovni státní správy, úřady , školy apod by se měl dodržovat úřední jazyk. Od toho slovo úřední, že? Jinak nám čeština úplně vymizí (to je přehnané - ale schválně).

Doufám že je to pro pana Spikyho dost vyjadrenie na úrovni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slovenština
PříspěvekNapsal: čtv 20. kvě 2010 7:29:08 
Offline
Rytíř / Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. dub 2008 8:28:38
Příspěvky: 128
Bydliště: BA
To jaky uredni jazyk se ma pouzit neni tema pro tohle forum. Ponevac je to FAN site, snad nikomu nebude prekazet, kdyz odpoved na svuj dotaz dostane ve slovenstine nebo kdyz to vyresi jeho problem. Je to o lidech, jich vuli prispivat s dotazi a resit problemy clenu, o Settlers, no hlavne o TOLERANCI.

Tak doufam, ze ses pobavil na me cestine a muzu switchnut zpet na srandovni slovenstinu...

Dufam, ze som nikoho neurazil, see you in threads!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Settlers by ayasha : © 2007 White Fusion Skins
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group


Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.025s | 13 Queries | GZIP : Off ]